ŠVÉDSKÁ MASÁŽ, cena od 600,-kč za 60 min

Masáž provádí Petr, Štěpánka, Pavla a Štěpánka ml.

Švédská relaxačně rekondiční masáž přináší uvolnění a uklidnění při nadměrném duševním a fyzickém vypětí. Blahodárně působí na celkovou kondici organismu, regeneruje pokožku a uvolňuje svaly, přivolává spánek, navozuje příjemnou náladu. Jedná se o masáž odstraňující únavu a posilující regeneraci organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra.

 


MEDOVÁ MASÁŽ, cena od 600,-kč za 50 min

Masáž provádí Petr, Štěpánka a Štěpánka ml.

Medová masáž je velice účinná při typických civilizačních nemocech např.:
alergie, revmatizmus, žaludeční a střevní poruchy, plísňové onemocnění střev, pokožky a orgánů, bolesti hlavy, chronická rýma, nespavost, nervové poruchy, deprese, jaterní a ledvinové nemoci, ženské nemoci, stavy po operacích atd.
Technikou masáže a pomocí medu tzv. vypumpujeme z organizmu toxiny – jedy, které se ukládají hluboko v tělesných tkáních kolem páteře po celou dobu našeho života.

 


HOT STONES - masáž horkými kameny, cena od 600,-kč za 50 min

Masáž provádí Petr a Pavla

Masáž horkými kameny dokáže navodit pocity úlevy a relaxu, proto je masáž Hot Stones ve světě tak žádaná. Určitě si dokážete představit příjemné teplo pravých lávových kamenů, které svojí vybrací a teplem ovlivňují energetickí dráhy v těle, působí blahodárně na mysl a perfektně uvolňují zatuhlé svalstvo.

 


LYMFATICKÁ DRENÁŽ, cena od 600,-kč za 60 min

Masáž provádí Petr a Štěpánka

Lymfatický systém. Lymfatický systém je, bohužel, stále ještě nedostatečně doceňován, což je zejména v současné době velká chyba. Jde v podstatě o jediný systém, který dopravuje z těla veškeré zplodiny - a těch je dnes skutečně nespočetně. Nejde jen o zplodiny vznikající z běžné funkce našeho organismu, ale i o škodliviny vnikající do něj z vnějšího prostředí vzduchem a potravinami.
Lymfatický systém jakožto rozhodující faktor obranyschopnosti organismu pracuje ve stručnosti zhruba následovně:
Z vlásečnic nebo kapilár krevního oběhu se z krve vytlačují do tkáně kapaliny, které krev znečišťují. Této kapalině se říká také tkáňový mok. Ten je nasáván systémem lymfatických cév a pak dále jako "lymfa" dopravován postupně do stále se zvětšujících lymfatických cest až po hrudní mízovod jako hlavní sběrnu "lymfy". V podstatě se oběh "lymfy" velice podobá krevnímu oběhu. Lymfatické cévy ústí do tzv. lymfatických uzlin (každá lymfatická céva musí procházet nějakou uzlinou), v nichž dochází k jakési první filtraci "lymfy". Zde pak vznikají lymfocyty, které jednak působí v samotné uzlině, a dále se dostávají krví na různá místa těla a likvidují nežádoucí tělíska. Dalším článkem při toku "lymfy" je slezina. Její hlavní úlohou je fagocytóza a pak odfiltrování pro tělo užitečných látek, které se "lymfou" dopravují do sleziny. Především to jsou červené krvinky, železo a bilirubin. Hlavní skutečnou úlohou sleziny je bránit organismus před nemocemi.

V praxi to znamená, že pokud je tento systém nedostačující jde o rozhodující podíl vlastně na všech nemocech dnešní doby, počínaje nemocemi z nachlazení a konče nádorovými onemocněními všeho druhu. Vliv nedostatečné funkce lymfatického systému je vidět téměř na každé funkci organismu dnešního člověka. Obyčejně to bývá nejprve "obyčejná" únava nohou a pak celého těla, otékání kotníků (hlavně večer a po velké námaze), později otoky v břiše (často přisuzované otylosti), otoky očních víček, dýchací potíže bez zřejmé vnější příčiny (hlavně při větší námaze), vznik nádorů (otoků) na lymfatických uzlinách atd. Těmto příznakům se obyčejně nepřikládá patřičná důležitost nebo jsou léčeny jako něco zcela jiného. Chemické léky situaci zhoršují, silová cvičení jsou pro tyto potíže katastrofou. Výživa a životospráva jsou především prevencí, navíc u nás mnohdy těžko realizovatelnou.
Kromě výživy a úpravy životosprávy je zde, objektivně řečeno, jediným účinným lékem právě masáž lymfatického systému a pro odstranění těchto potíží není nic jiného k dispozici, a to nejen u nás, ale i ve světě. Lymfatický systém se rozprostírá po celém těle, a proto jej také můžeme prakticky po celém těle ovlivňovat pomocí vlastní masáže lymfatického sy
stému. Samozřejmě účinnost této masáže není na všech místech stejná, protože ani lymfa není na všech místech stejná.

Význam lymfomasáže ( lymfodrenáže): lymfomasáž ( lymfodrenáž ) aktivuje průchod lymfy a uvolňuje lymfatické cévy. Ty tvoří významnou součást imunitního systém. Odpovídají za sběr a odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, baktérie, látky, vzniklé jako odpad metabolických procesů. V lidském těle se nacházejí 4 hlavní lymfatická centra, kterými jsou podpažní a tříselné uzliny. Síť lymfatických cév začíná drobnými vlásečnicemi na periferních částech těla, postupně se rozšiřuje a přechází k uzlinám. Lymfatický systém je povrchní a hluboký. Zhruba 80% cév a uzlin končetin je v kůži a podkoží. Bohatá lymfatická síť pokrývá trávicí trakt. Lymfatické cévy ústí do žilního systému. Tok lymfy v mízních cévách a uzlinách je jednosměrný. Na rozdíl od krevního oběhu není stimulován srdcem. Průchodu lymfy je dosahováno stahy mízovodů, tlakem svalstva a podkožního vaziva při pohybu. Nedostatek pohybu, jednostranná zátěž, ochablost svalů a podkožních tkání jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění lymfy a hromadění škodlivých látek - toxinů - ve tkáních a kloubech. Častými projevy jsou pocity únavy, těžké nohy, otoky, celulitida, oslabení imunitního systému. Právě tyto příznaky odstraňuje lymfodrenáž. Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, příp. poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí apod., se projevuje únavou, sníženou schopností organismu čelit zátěži, infekčním chorobám a jiným nemocem, otékáním nohou, především v oblasti kotníků, otoky v oblasti břišní nebo v obličeji, lymfedémy, zduřením uzlin, celkovým oslabením imunitního systému i psychickým podrážděním. Manuální i mechanická lymfatická drenáž ( lymfatická masáž ), lymfodrenáž využívá anatomických a fyziologických poznatků o průběhu cév, umístění uzlin, spojkách a rychlosti nasávání tekutin lymfatickou cévou, stimuluje činnost mízovodů, obnovuje průchodnost lymfy v kritických místech, zrychluje odvádění škodlivin z organizmu.

Lympha system

Lymfatický systém a imunita. Lymfatický systém je tvořen z lymfatických cév, lymfatických uzlin a orgánů. Funkcí tohoto systému je absorbce přebytečné tekutiny a její návrat do krevního       řečiště, obsorbce tuků a účast na fungování imunitního systému. Lymfatické cévy jsou úzce spojeny s cévním oběhovým systémem. Větší lymfatické cévy jsou podobné jako žíly. Lymfatické kapiláry jsou rozptýleny přes celé tělo. Stahy kosterních svalů způsobují pohyb lymfatické tekutiny.
Lymfatické orgány zahrnují kostní dřeň, lymfatické uzliny, slezinu a brzlík. Kostní dřeň obsahuje tkáň, kde se tvoří lymfocyty. B-lymfocyty (B-buňky) v kostní dřeni dozrávají. T–lymfocyty (T-buňky) dozrávají v tkáni brzlíku. V kostní dřeni se tvoří také jiné krevní buňky jako monocyty a leukocyty.
Lymfatické uzliny jsou místa, kde se koncentrují lymfocyty a podél lymfatických cév se koncentrují makrofágy. Slezina je svým složením podobná jako lymfatická uzlina, ale je větší a je zde rezervoár krve. Filtruje a čistí krev a lymfatickou tekutinu. Jestli je slezina poškozena nebo odstraněna, jedinec je více náchylný k infekcím. Sekret z brzlíku-hormon thymozin způsobuje, že tzv. před T-buňky dozrají (v brzlíku) do zralých T- buněk.

Imunita Je schopnost těla odrazit cizí substance a buňky. Na prvním místě jsou nespecifické odpovědi. V druhé řadě pak vysoce specifické odpovědi, jež jsou šité na míru k individuální léčbě. Imunitní odpověď zahrnuje jak specifické, tak nespecifické komponenty. Nespecifické odpovědi blokují vstup a rozšíření mikroorganizmů, kteří způsobují nemoc. Rozlišíme dva typy specifických odpovědí. Jednak odpověď s tvorbou protilátek a pak odpověď zprostředkovanou buňkami. Imunitní systém je propojený s obranou proti nemocem, které způsobují různí činitelé, s problémy kolem transplantací a krevních transfuzí a nemocemi, které vznikají jako důsledek přehnaté obranné reakce, kam patří nemoci alergické a autoimunitní, a ještě nemocemi s nedostatečnou obranou jako je např. AIDS

 


INDICKÁ ANTISTRESOVÁ MASÁŽ HLAVY, cena od 600,-kč za 50 min

Masáž provádí Petr

Indická masáž hlavy pochází z Indie, kde se praktikuje již více než 4000 let. Tato  masáž hlavy ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni. Dovede nás k maximální relaxaci a uvolnění.
Masáži hlavy předchází uvolnění ramen, šíje, paží a krku, po masáži hlavy následuje masáž obličeje. Indická masáž hlavy se provádí nejčastěji v sedě a klient je při ní oblečen. Provádí se  jak na sucho, bez použití olejů i krémů, tak i olejem.

 


LIFTING OBLIČEJE, cena od 600,-kč za 60 min

Masáž provádí  Štěpánka

Lifting je nová neinvazivní technika masáže obličeje, která velmi dobře působí na vrásky a kontury. Zmenšuje a vyhlazuje je tím, že aktivuje výživu kůže a zvyšuje její tonus. Přináší zároveň příjemné uvolnění. Působením na mimické svaly zmírňuje únavu a příznivě ovlivňuje nervovou soustavu. Tato technika urychluje tkáňový metabolismus a tím dochází k úbytku podkožního tuku. Také se zlepšuje barva kůže i její dýchání. Prokrvení povzbudí krevní oběh a dochází tak k rychlejšímu odplavení škodlivých látek z tkáně. Kůže získává svěží vzhled i díky mechanickému odstranění zrohovatělých zbytků kůže z kožního povrchu. Masáží se uvolní napětí obličeje, zvedne se sebevědomí a celkově dobrý pocit. Tato metoda se dá uplatnit i při některých poruchách prokrvení a promaštění pleti.

 


THAJSKÁ MASÁŽ PLOSKY NOHY, cena od 600,-kč za 60 min

Masáž provádí Štěpánka

Tradiční thajská masáž je prastaré léčitelské umění, které představuje jedinečný systém technik - jako "aplikovaná hatha jóga" či populární název "jóga pro líné". Tradiční thajská masáž nespočívá jen v působení síly na tlakové body, ale také v uvolnění svalů, kloubů a šlach.Mačkáním tlakových bodů se posílí činnost vnitřních orgánů a tím se zvýší i naše odolnost v celkovém slova smyslu. Následně se dostaví úžasná rehabilitace a regenerace.

Thajská masáž nohou spočívá ve stimulaci reflexních bodů jednotlivých lidských orgánů, spojena s masáží svalů lýtek, vmasírování přírodního masážního oleje do chodidel a v neposlední řadě protažení a uvolnění jednotlivých prstů na nohou. Thajská masáž nohou má velmi uvolňující účinek a působí příznivě na psychiku a odbourávání stresu.

 


DORNOVA METODA A BREUSSOVA MASÁŽ, cena od 600,-kč za 60 min

Masáž provádí Petr a Štěpánka

Autor Dornovy metody Dieter Dorn – znovuvynalezl – způsob, jak rychle a jemně korigovat vysunuté obratle, skoliózy, bolavá ramena, kyčle, kolena, klouby, délku končetin a tím vyrovnávat celkovou statiku našeho těla.

Dornova metoda - jednoduchý manuální způsob, jak pomoci sobě, svým blízkým nebo klientům při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Je metoda, která umožňuje nápravu obratlů a kloubů jemnou manuální terapií, kdy za aktivní účasti pacienta jsou přirozeně volným pohybem usazeny do správné polohy.

Dornovou metodou se uvolňují fyzické i psychické bloky a lze ji proto považovat za postup, jímž se léčí příčiny. Je-li příčina odstraněna, mizí i příznaky. Je nutné zde ale připomenout, že aktivní spolupráce pacienta je základním předpokladem úspěchu

 


ANTICELULITICKA MASÁŽ S OZONOVÝM ZÁBALEM, cena od 600,-kč za 60 min masáže + 20 min zábalu

 

Masáž provádí Petr, Pavla a Štěpánka ml.

Celulitida - pomerančová kůže je považována především za kosmetický problém, který trápí více či méně 90% žen. Celulita však souvisí s nedostatečnou činností lymfatického systému a krevního oběhu. Nesprávnou životosprávou je tělo zanášeno toxiny a nesprávnými metabolity, které lymfatický systém není schopen vyloučit. Tkáně v takové situaci trpí nedostatečnou výživou, především minerály a vitaminy. Důsledkem jsou změny podkožního tukového vaziva. Dalším momentem vzniku celulitidy je zhoršený matabolismus tuků, což může souviset se zhoršenou činností jater.

Stupně celulity:
1 stupeň: příznaky pomerančové kůže pouze při kompresivním testu.
2 stupeň: „manekýnské stadium“ nerovnosti a stínky viditelné bez kompresivního testu, při sezení, stání, nebo při napnutí svalu.
3 stupeň: nerovnosti jsou viditelné vždy bez ohledu na osvětlení.
4 stupeň: hrubé projevy nerovnosti a hlavně nezvratnost poškození. Objevují se při neléčené celulitidě po 40.roce věku.

Anticelulitická ozonová masáž
Mechanická masáž speciálním olejem cca 60 min + ozonový zábal cca 20 min.
Masáž se provádí na nejčastěji postižených místech ( přední a zadní části stehen, hýždě  a případně i bříško).

Podle stupně celuliti by mělo být 2x až 3x ročně aplikováno 6 až 12 masáží za sebou.
Např.:
První kúra 6 až 12 masáží ( 2 až 3 krát ročně ).
V rozmezí 3 až 4 týdnů - min. jedna udržovací masáž.
Po čtyřech měsících opakovat opět celou kúru. 

Výsledky po 6ti až 12ti masážích:
při prvním, druhém  a „třetím“ stupni celuliti
- odstranění efektu pomerančové kůže
- úbytek objemu v postižených partiích
- vyhlazení a vypnutí pokožky.

Celulita a co ji podporuje
Cukry, dorty, čokolády, uzeniny, bílé pečivo, tučná masa, nedostatečný příjem vhodných tekutin Nedostatek pohybu
Stres
Nadváha
Těsné oblečení

Co pomáhá proti celulitě
Preferování zeleniny a ovoce, celozrnných obilovin a pečiva, luštěnin, nízkotučných mas a mléčných výrobků.
Optimální pitný režim cca 2-3 litry čisté vody bez bublinek.
Pohyb v jakékoli formě.
Střídavé sprchování ( nohou ) teplou a studenou vodou.
Masírovat celé tělo kartáčem na šaty, nebo sisalovou rukavicí ( ráno a večer ).

 


AJURVÉDSKÁ RELAXAČNĚ UVOLŇUJÍCÍ MASÁŽ, cena  1400,-kč za 150 min

 

Masáž provádí Petr

Ájurvéda je považována za nejstarší léčebný systém na světě. Ájurvéda je sanskrtské slovo, které můžeme přeložit jako “věda života”. Zrodila se ve starobylé Indii před asi 5000 lety a je často nazývána “matkou všech léčebných systémů”. Její kořeny sahají až do starého védského období. Od té doby byla po tisíce let předávána v ústní formě starými mistry jejich žákům. Většina dnes v západním světe známých přírodních léčebných systému má své kořeny právě v ájurvédě.

Ájurvéda klade velký důraz na prevenci a neustálou podporu zdraví za pomoci vyvážené stravy, pozitivního myšlení, životního stylu atd. Porozumění principům ájurvédy nám umožňuje pochopit přirozené zákony, které pomáhají vytvářet zdravé a vyrovnané tělo, mysl a ducha s přihlédnutím k individuální konstituci člověka, a pochopit jaké změny v životním stylu tento zdravý stav podporují.

Ajurvedská masáž je vysoce relaxační a harmonizační. Vede nás pozvolna do hlubin klidu, míru a uvolnění. Po masáži se člověk cíti uvoněně a odpočat. Masáž přispívá k zastavení stárnutí, redukci vrásek, obnovuje se svalový tónus, kloubům se vrací pohyblivost, obnovuje se imunitní systém, posilují nervy. pleť je hebčí.

Druhy používaných olejů
Hlava ( vlasy ) - kokos
Obličej  -  mandle
Celé tělo  - sezam, slunečnice, aj..

 


AROMA MASÁŽ, cena od 600,-kč za 60 min

 

Masáž provádí  Štěpánka

Aromaterapie je jedním z nejlepších způsobů k uvolnění stresu a napětí, jimiž dnes mnozí trpí. Esenciální oleje jsou přirozenými omlazujícími látkami. Je to ideální forma využívání rostlin v péči o pleť a tělo. Regulují činnost kapilár, obnovují vitalitu tkání, oživují a zvláčňují svalstvo.

Holistická masáž nahlíží na jedince spíše jako na celek, nezaměřuje se pouze na jeho jednotlivé části nebo jen na jeho fyzický stav. Pohyby jsou pomalejší, uvážlivější a meditativnější. Při holistické masáži je vzájemná souhra masírující a masírované osoby velmi hluboká. Jedná se o neverbální pozitivní komunikaci mezi zmíněnými partnery. Oba jsou na jedné lodi, která pluje za stejným cílem. Tím je dokonalé zdraví, meditativní prožitek a psychická vyrovnanost. Úkolem masírované osoby je být uvolněný, avšak bdělý a soustředěný na dotek. Ten kdo masáž provádí, je průvodcem a vnáší do masáže pocit skutečného zájmu.

U této masáže se používají bio oleje ( meruňkový, slunečnicový, kokosový, aj…) s přísadou vonných složek čistě rostlinného původu získávaných studenou cestou.

 


 

 


Přeskočit na obsah

  • Masáže
  • Masáže a ceny
  • Naše pracovny
  • Dárkové poukazy
  • Kontakt