ŠVÉDSKÁ MASÁŽ

Masáž provádí Petr, Štěpánka, Pavla a Barča

Švédská relaxačně rekondiční masáž přináší uvolnění a uklidnění při nadměrném duševním a fyzickém vypětí. Blahodárně působí na celkovou kondici organismu, regeneruje pokožku a uvolňuje svaly, přivolává spánek, navozuje příjemnou náladu. Jedná se o masáž odstraňující únavu a posilující regeneraci organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra.MEDOVÁ MASÁŽ

Masáž provádí Petr, Štěpánka

Medová masáž je velice účinná při typických civilizačních nemocech např.:
alergie, revmatizmus, žaludeční a střevní poruchy, plísňové onemocnění střev, pokožky a orgánů, bolesti hlavy, chronická rýma, nespavost, nervové poruchy, deprese, jaterní a ledvinové nemoci, ženské nemoci, stavy po operacích atd.
Technikou masáže a pomocí medu tzv. vypumpujeme z organizmu toxiny – jedy, které se ukládají hluboko v tělesných tkáních kolem páteře po celou dobu našeho života.HOT STONES - masáž horkými kameny

Masáž provádí Petr a Pavla

Masáž horkými kameny dokáže navodit pocity úlevy a relaxu, proto je masáž Hot Stones ve světě tak žádaná. Určitě si dokážete představit příjemné teplo pravých lávových kamenů, které svojí vybrací a teplem ovlivňují energetickí dráhy v těle, působí blahodárně na mysl a perfektně uvolňují zatuhlé svalstvo.LYMFATICKÁ DRENÁŽ

Masáž provádí Petr, Štěpánka a Barča

Manuální i mechanická lymfatická drenáž ( lymfatická masáž ), lymfodrenáž využívá anatomických a fyziologických poznatků o průběhu cév, umístění uzlin, spojkách a rychlosti nasávání tekutin lymfatickou cévou, stimuluje činnost mízovodů, obnovuje průchodnost lymfy v kritických místech, zrychluje odvádění škodlivin z organizmu. - dále celý článek Lymfatický systém

 


INDICKÁ ANTISTRESOVÁ MASÁŽ HLAVY

Masáž provádí Petr


Indická masáž hlavy pochází z Indie, kde se praktikuje již více než 4000 let. Tato  masáž hlavy ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni. Dovede nás k maximální relaxaci a uvolnění.

Masáži hlavy předchází uvolnění ramen, šíje, paží a krku, po masáži hlavy následuje masáž obličeje. Indická masáž hlavy se provádí nejčastěji v sedě a klient je při ní oblečen. Provádí se  jak na sucho, bez použití olejů i krémů, tak i olejem.LIFTING OBLIČEJE

Masáž provádí  Štěpánka

Lifting je nová neinvazivní technika masáže obličeje, která velmi dobře působí na vrásky a kontury. Zmenšuje a vyhlazuje je tím, že aktivuje výživu kůže a zvyšuje její tonus. Přináší zároveň příjemné uvolnění. Působením na mimické svaly zmírňuje únavu a příznivě ovlivňuje nervovou soustavu. Tato technika urychluje tkáňový metabolismus a tím dochází k úbytku podkožního tuku. Také se zlepšuje barva kůže i její dýchání. Prokrvení povzbudí krevní oběh a dochází tak k rychlejšímu odplavení škodlivých látek z tkáně. Kůže získává svěží vzhled i díky mechanickému odstranění zrohovatělých zbytků kůže z kožního povrchu. Masáží se uvolní napětí obličeje, zvedne se sebevědomí a celkově dobrý pocit. Tato metoda se dá uplatnit i při některých poruchách prokrvení a promaštění pleti.THAJSKÁ MASÁŽ PLOSKY NOHY

Masáž provádí Štěpánka

Tradiční thajská masáž je prastaré léčitelské umění, které představuje jedinečný systém technik - jako "aplikovaná hatha jóga" či populární název "jóga pro líné". Tradiční thajská masáž nespočívá jen v působení síly na tlakové body, ale také v uvolnění svalů, kloubů a šlach.Mačkáním tlakových bodů se posílí činnost vnitřních orgánů a tím se zvýší i naše odolnost v celkovém slova smyslu. Následně se dostaví úžasná rehabilitace a regenerace.

Thajská masáž nohou spočívá ve stimulaci reflexních bodů jednotlivých lidských orgánů, spojena s masáží svalů lýtek, vmasírování přírodního masážního oleje do chodidel a v neposlední řadě protažení a uvolnění jednotlivých prstů na nohou. Thajská masáž nohou má velmi uvolňující účinek a působí příznivě na psychiku a odbourávání stresu.DORNOVA METODA A BREUSSOVA MASÁŽ

Masáž provádí Petr a Štěpánka

Autor Dornovy metody Dieter Dorn – znovuvynalezl – způsob, jak rychle a jemně korigovat vysunuté obratle, skoliózy, bolavá ramena, kyčle, kolena, klouby, délku končetin a tím vyrovnávat celkovou statiku našeho těla.

Dornova metoda - jednoduchý manuální způsob, jak pomoci sobě, svým blízkým nebo klientům při akutních problémech nebo dlouhodobých bolestech v zádech a kloubech. Je metoda, která umožňuje nápravu obratlů a kloubů jemnou manuální terapií, kdy za aktivní účasti pacienta jsou přirozeně volným pohybem usazeny do správné polohy.

Dornovou metodou se uvolňují fyzické i psychické bloky a lze ji proto považovat za postup, jímž se léčí příčiny. Je-li příčina odstraněna, mizí i příznaky. Je nutné zde ale připomenout, že aktivní spolupráce pacienta je základním předpokladem úspěchuANTICELULITICKA MASÁŽ S OZONOVÝM ZÁBALEM

MADEROTERAPIE + RÁZOVÁ MECHANICKÁ VLNA kombinace technik.

Masáž provádí Petr, Pavla a Barča

POSTUP: rozetření a zapracování oleje, poté techniky prováděné za pomocí dřevěných válečků ( maderoterapie ), pak následuje zábal při kterém se provádí techniky mechanickou rázovou vlnou na postižených místech.


Celý popis v článku Anticelulitická a Madero masáž ( terapie )AJURVÉDSKÁ RELAXAČNĚ UVOLŇUJÍCÍ MASÁŽ

Masáž provádí Petr

Ájurvéda je považována za nejstarší léčebný systém na světě. Ájurvéda je sanskrtské slovo, které můžeme přeložit jako “věda života”. Zrodila se ve starobylé Indii před asi 5000 lety a je často nazývána “matkou všech léčebných systémů”. Její kořeny sahají až do starého védského období. Od té doby byla po tisíce let předávána v ústní formě starými mistry jejich žákům. Většina dnes v západním světe známých přírodních léčebných systému má své kořeny právě v ájurvédě.

Ájurvéda klade velký důraz na prevenci a neustálou podporu zdraví za pomoci vyvážené stravy, pozitivního myšlení, životního stylu atd. Porozumění principům ájurvédy nám umožňuje pochopit přirozené zákony, které pomáhají vytvářet zdravé a vyrovnané tělo, mysl a ducha s přihlédnutím k individuální konstituci člověka, a pochopit jaké změny v životním stylu tento zdravý stav podporují.

Ajurvedská masáž je vysoce relaxační a harmonizační. Vede nás pozvolna do hlubin klidu, míru a uvolnění. Po masáži se člověk cíti uvoněně a odpočat. Masáž přispívá k zastavení stárnutí, redukci vrásek, obnovuje se svalový tónus, kloubům se vrací pohyblivost, obnovuje se imunitní systém, posilují nervy. pleť je hebčí.

Druhy používaných olejů
Hlava ( vlasy ) - kokos
Obličej  -  mandle
Celé tělo  - sezam, slunečnice, aj..AROMA MASÁŽ

Masáž provádí  Štěpánka

Aromaterapie je jedním z nejlepších způsobů k uvolnění stresu a napětí, jimiž dnes mnozí trpí. Esenciální oleje jsou přirozenými omlazujícími látkami. Je to ideální forma využívání rostlin v péči o pleť a tělo. Regulují činnost kapilár, obnovují vitalitu tkání, oživují a zvláčňují svalstvo.

Holistická masáž nahlíží na jedince spíše jako na celek, nezaměřuje se pouze na jeho jednotlivé části nebo jen na jeho fyzický stav. Pohyby jsou pomalejší, uvážlivější a meditativnější. Při holistické masáži je vzájemná souhra masírující a masírované osoby velmi hluboká. Jedná se o neverbální pozitivní komunikaci mezi zmíněnými partnery. Oba jsou na jedné lodi, která pluje za stejným cílem. Tím je dokonalé zdraví, meditativní prožitek a psychická vyrovnanost. Úkolem masírované osoby je být uvolněný, avšak bdělý a soustředěný na dotek. Ten kdo masáž provádí, je průvodcem a vnáší do masáže pocit skutečného zájmu.

U této masáže se používají bio oleje ( meruňkový, slunečnicový, kokosový, aj…) s přísadou vonných složek čistě rostlinného původu získávaných studenou cestou.